+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Журнал БiзнесWoman виступив спiворганiзатором форуму “Роль жiнки у зонi ООС”

Журнал БiзнесWoman виступив спiворганiзатором форуму “Роль жiнки у зонi ООС”

Робочий тиждень для жінок Волноваського району почався оригінально – проведенням жіночого форуму. Вже другий рік поспіль у Волновасі за ініціативою народного депутата України Д.В.Лубінця, при підтримці засновниці журналу «БізнесWOMEN» Ганни Крисюк, Донецької облдержадміністрації, Волноваської райдержадміністрації, БО «Я–Волноваха», Громадської організацією «Жіноча Рада Донбасу», ГС “Промінь Україна” громадсько проводиться Всеукраїнський форум для жінок «Роль жінки в зоні ООС». 

На цей раз до Волновахи для участі у форумі, окрім народного депутата України Д.В.Лубінця, прибули поважні гості: народний депутат України і Народна артистка України Оксана Білозір, угорський бізнесмен, власник міжнародної компанії East West Mentor Золтан Хорват, директор Вінницького соціально-економічного інституту ВНЗ «Відкритий міжнародний університет розвитку людини «Україна», доктор педагогічних наук Ганна Давиденко, координатор міжнародних соціальних проектів Ганна Крисюк. Також у форумі взяли участь  начальник управління у справах сім’ї та молоді облдержадміністрації Лілія Золкіна, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко–Пічаджи, голова районної громадської ради Марія Гончарова, голова ГО «Жіноча Рада Донбасу» Наталія Крупіна, заступник голови РДА Ольга Сидоренко, представниці місцевих органів самоврядування, державних установ, навчальних і медичних закладів, підприємці та інші активні жінки міста, району і області.

Форум проводився в  Будинку дитячої та юнацької творчості у дві секції. Перша секція відбулася за темою самого форуму «Роль жінки в зоні ООС», спікерами якої були почесні гості – Ганна Крисюк, Оксана Білозір, Ганна Давиденко, Лілія Золкіна.

Як зрозуміло з назви форуму і секції, промови спікерів були присвячені тому, як жінки можуть сприяти зупиненню російської агресії, економічному і соціальному розвитку країни.

«Коли я прийшла в парламент у 2002 році, – розповідає О.Білозір, – я задалася питанням, чому наші жінки, а це здебільшого вчителі, лікарі,  їдуть з нашої країни працювати за кордон. І я побачила, що наша жінка не реалізована в своїй державі, майже не має можливості потрапити в політичні системи, на високі посади у виконавчі органи, а якщо і працює, то найбільше – заступником. Тоді, у 2004, мною було ініційовано парламентські слухання щодо стану реалізації рівних прав і можливостей, в результаті у 2006 році було прийнято закон про забезпечення рівних прав і можливостей. Але і зараз у нашому парламенті всього 12% жінок від загальної кількості депутатів. В Європі говорять, що та держава є сильною і добре розвивається, в якій є багато жінок, які вирішують проблеми, мають доступ до бізнесу».

Розповіла О.Білозір і про те, як разом з жінками–волонтерами на початку бойових дій, у найважчі моменти цього збройного конфлікту домоглася визволення більше 300 бійців. «Жінкою керує її материнське єство, тому вона може домовлятися, але жінці потрібно створити умови, щоб вона стала якісним політиком, якісним виконавцем, якісним партнером», – зазначила О.Білозір.

Ганна Крисюк розповіла про реалізацію проектів «Діти просять миру», «Дитячий футбол миру», інші міжнародні проекти, які направлені на підтримку дітей з зони ООС, психологічну допомогу, знайомство дітей з різних регіонів України.

«За весь той час, що ми разом працювали, ми зрозуміли, що найперша цінність у людини – це життя. Ви зробили нас сильнішими, а ваші діти навчили нас навіть набагато більшому, вони надихають нас на нові креативні ідеї, на нові соціальні і бізнес–проекти», – ділилася враженнями Г.Крисюк.

Крім того Г.Крисюк передала вітання нашим жінкам від жінок інших країн, розповіла про участь у міжнародному форумі в Південній Кореї, присвяченому миру між Північною і Південною Кореєю, і подарувала книгу з цього форуму.

 Ганна Давиденко розповіла, що займається міжнародною діяльністю і часто буває в інших країнах, цікавиться життям жінок за кордоном. «Не ми повинні існувати для держави, а навпаки. І ми до цього прийдемо – тоді, коли нас, жінок, стане у владі більше. Проблеми жінок є універсальними, спільними у всіх країнах світу. Але найбільш щасливими народами є ті народи, які змогли досягнути рівності прав і свобод не на паперах, а на практиці. Але, на жаль, в Україні більшою мірою все на паперах. І ми повинні розуміти одне: за нас з вами ніхто не буде боротися за наші права.  Ми з вами робимо сьогодні Україну. Якщо ми будемо розуміти свої права, знати їх, вчити наших дітей, так ми будемо робити нашу країну щасливою», – зазначила в промові Г.Давиденко.

«Зазвичай про жінку, що говорять: берегиня, мама; ми лагідні, ніжні. Нас люблять чоловіки, особливо на 8 березня, дарують нам квіти. А ви забезпечте нам реалізацію рівних прав і можливостей, так, щоб кожна жінка в Україні, працюючи, могла заробити достойну заробітну плату, купити за неї нормальну їжу, одяг, поїхати на відпочинок. І треба нас любити не один день на рік, у 8 березня!», – цю промову Ганни Давиденко зал підтримав гучними оплесками.

Лілія Золкіна доповіла про досягнення за рік від минулого форуму: про відкриття 85 молодіжних центрів, 200 спортивних майданчиків, 12 опорних шкіл, вручення 150 молодим особам з числа сиріт квартир і т.п.

Всі жінки-спікери закликали присутніх жінок об’єднуватися для розвитку держави, для вирішення спільних проблем і досягнення миру.

Після промов були і запитання, які стосувалися навчання дітей з тимчасово непідконтрольної Україні території, надання дітям з лінії розмежування статусу «діти війни», компенсації фермерам за невикористання земель на лінії розмежування, надання путівок для відпочинку дітям з особливими потребами разом з батьками, безоплатного харчування в школах всіх дітей, що навчаються в населених пунктах на лінії розмежування.

По кожному з питань проведено обговорення зі спікерами і  Д.Лубінцем, і питання, які потребують вирішення на державному рівні, прийняті народними депутатами до уваги.

 Друга секція форуму мала назву «Кращі практики соціальних та волонтерських проектів, реалізованих жінками в зоні ООС та за її межами», в якій спікерами виступили голова районної громадської ради і представник ГО «Жіноча Рада Донбасу» Марія Гончарова, директор Гранітненської ЗОШ  Олександра Коссе, координатор гуманітарного штабу «Пролісок–Майорськ» агентства ООН у справах біженців Тетяна Кошель, голова Федерації грецьких товариств України Олександра Проценко-Пічаджи, член громадської організації «Інтеграція в майбутнє» Олена Бойко, представник благодійної організації «Слов’янське серце» Наталія Киркач.

Жінки мали змогу поділитися своїм досвідом роботи у зоні ООС (раніше АТО) в освітніх, медичних сферах, у сфері волонтерської допомоги військовим.

По закінченню форуму заступник голови райдерж-адміністрації О.Л.Сидоренко подякувала всім за проведення форуму і вручила спікерам пам’ятні подарунки.

Про роботу форуму ми поцікавилися у деяких жінок.

– Питання на форумі порушили дуже актуальні, і я вважаю, що в цілому зустріч в такому форматі корисна. Сподіваюсь, що після форуму будуть і позитивні результати, – розповіла нам учасниця форуму Лариса Струкан.

– Я йшла на цю зустріч з долею скептицизму, а зараз реально порушують актуальні питання, реально відповідають, і бачу, що реально щось роблять. Цікаво почути про міжнародні напрямки для жінок, для бізнесу, – поділилася враженнями  підприємець Світлана Панібратченко.

Лідія ТАРАШ