Юдіт Соркіна і Адіна Цимерман про благодійність, благородні цілі та сім’ю.
Століттями благодійність позиціонувалася як благородна і богоугодна справа. Діяльність, яка робила щасливими мільйони сімей, за допомогою якої дітки могли сподіватися на майбутнє, люди похилого віку – на спокійне життя. Те життя, яке було б неможливе без допомоги абсолютно незнайомих людей, свято віруючих в те, що вони роблять благо для інших. Наші співбесідниці – чарівні Юдіт Соркіна і Адіна Цимерман, які 17 грудня провели в рамках культурного проекту «Diamond Project» Першу щорічну єврейську премію “Жінка року”.
– Юдіт, дозвольте в першу чергу привітати Вас із народженням дочки. Побажати їй міцного здоров’я і блискучого майбутнього.
Юдіт … Адіна … Ви – молоді багатодітні мами, чуйні дружини і в той же час активні і успішні леді. У кожної з Вас дуже цікаве і насичене життя. Розкажіть трохи про себе.
– Юдіт Соркіна. Скільки себе пам’ятаю – я все життя працювала, намагалася побудувати свою кар’єру. Довгий час пропрацювала на телебаченні, займалася піаром. Але мені завжди було тісно в рамках – я хотіла створити щось нове і цікаве. Рішення якось само собою дозріло: ми з братом вирішили створити перший єврейський глянсовий журнал. Це був проект – бомба. Те, чого не було в єврейському середовищі. Подача матеріалів, персонажі, цікаві статті, зустрічі, івенти і т д. Але, незважаючи на свою активну діяльність, я з ранніх років все ж мріяла про сім’ю. Я вірила і знала, що вийду заміж, буду мати міцну сім’ю, благородного чоловіка і багато діточок. І, знаєте, таке диво сталося!
– Адіна Цимерман. Я народилася в Білорусії, після школи вирішила поїхати вчитися до Ізраїлю, де закінчила альтернативну службу Армії Оборони Ізраїлю і провчилася у Єрусалимському університеті на факультеті ЗМІ, але не встигла його закінчити, так як шатхан мене познайомив з моїм майбутнім чоловіком, який жив у Києві і, відповідно, мені довелося переїхати до нього. Ось уже 8 років я в шлюбі і ми з чоловіком беремо активну участь у житті єврейської громади. З приїздом Юдіт до Києва я зрозуміла, що у нас вийде прекрасний тандем, адже ми обидві активні, ініціативні, горимо бажанням допомагати людям, бути корисними суспільству в цілому.
– Як у Вас з’явилася ідея проекту «Diamond Project», з якою пов’язана перша єврейська премія “Жінка року”?
– Юдіт Соркіна. Ще живучи в Москві і працюючи над своїм журналом “Москва-Тель-Авів”, я часто організовувала різні заходи, благодійні вечори, дівич-вечори. Проект зародився як наслідок моєї вдячності єврейським жінкам за їх молитви за мене і мою дитинку. Справа в тому, що у мене були дуже складні пологи, мене врятувала головний лікар перинатального центру №7 міста Києва Вікторія Володимирівна Біла. Естер Брусиловська зібрала жінок єврейської жіночої організації при синагозі Бродського і вони молилися за нас протягом всієї операції. І щоб висловити свою подяку, у мене народилася ідея премії “Жінка року”. І вже в процесі підготовки я дізналася про історію хвороби єврейського хлопчика Симхи, який потребував лікуванні в Ізраїлі. Так було прийнято рішення, що необхідно діяти і вже зараз робити якісь кроки для порятунку дитини.
– Адіна Цимерман. Так, сім’я Симхи – це мої близькі друзі. І я також була дуже зацікавлена допомогти хлопчикові.
– Юдіт Соркіна. І ось таким чином у нас народилася ідея благодійного вечора. Ми абсолютно не очікували, що це буде настільки масштабний захід. Так як припускали, що все буде проходити в рамках синагоги, з невеликою кількістю людей. У нас було багато номінацій: «Продюсер року» – вручена Ірині Ніколаєнко за фільм “Арка”, “Відродження єврейського містечка» – отримала дружина головного раввіна України ребецн Хана Асман, «Освіта» – Талья Левітан, «Благодійність» – присудили Ользі Флер за проект «Meet for charity», «Проект року» – отримала Аллі Гербер-Лессін, “Мульти бренд року” – вручили власникам мережі бутиків Ользі Семенець та Катерині Вельчинській, “Лікар року” – звичайно ж отримала Вікторія Володимирівна Біла, “Фешн бренд року” – Дафна Майберг, за новий яскравий бренд Dafna May, “Внесок у розвиток культури “- Ирада Хаід.
– Премія розрахована виключно на єврейських жінок?
– Адіна Цимерман. Ні, на заході були присутні не тільки єврейські жінки, а й предстаниці українського бомонду, які купували лоти, знаючи, що гроші підуть на лікування єврейського хлопчика Симхи. Мета заходу – об’єднати жінок для благої справи. За вечір нам вдалося зібрати три тисячі доларів, які були відправлені професору, для того, щоб дитині поставили діагноз. У рамках нашого проекту ми знайшли спонсора, який виявив бажання, після того як дитині поставлять діагноз, допомогти йому з лікуванням. Приємно те, що в наших починаннях нас дуже підтримала синагога “Бродського”, членами громади якої ми є.
– Які у Вас плани, в якому напрямку Ви будете розвиватися, як часто будете проводити заходи, чи будуть нові премії?
– Юдіт Соркіна. Премія буде щорічною. Раз в два-три місяці збираємося проводити благодійні вечори, кожен з яких буде присвячений конкретній дитині, її проблемам, і не важливо, чи це лікування, освіта і т. д. Завдання премії – зробити жінку соціально активною, щоб вона прагнула протягом року робити добрі справи, щоб присвячувала себе не тільки сім’ї, дітям і чоловікові, а й була соціально значуща для суспільства, з яким вона пов’язана; дати зрозуміти їй, що її оточенню потрібна успішна, розумна, освічена, активна, повна енергії, сил, надихаюча жінка, мама, сестра, дочка, подруга. І найголовніший меседж у тому, що жінки повинні об’єднатися разом і зробити добру справу. І ще відкриваю один невеликий секрет: ми збираємося організувати закритий жіночий бізнес-клуб, де у спільному тандемі жінки зможуть організовувати заходи, проводити лекції, брати участь як представниці клубу в інших проектах, подорожувати.
Я б хотіла подякувати всім своїм друзям, знайомим, тим, хто не залишився байдужим до збору грошей на лікування хлопчика: хтось передавав гроші, хтось оплачував статуетки для премії, хтось сплатив за друк прес-волу. Хочу висловити окрему подяку Олександру Грановському, який сплатив за приміщення і музичний супровід заходу. Фуршетом підтримали нас ресторани “Таки да” і “Мендіс”. Величезну роботу виконали наш піар-директор Анастасія Котолупова, івент-організатор заходу Марина Лазоренко (Lazorenko Wedding & Events). Ведучою заходу була Влада Євсєєва. Також хочу подякувати нашим артистам. Це: Єва Аш, Даніелла Трахтенберг, Тетяна Амірова.
– Адіна Цимерман. Ми хочемо в майбутньому зробити премію “Дитина року”, тому що ми прекрасно знаємо, як складно ростити дітей, приділяти кожному максимум уваги, піклуватися, розвивати їх таланти, особливо коли діточок багато в родині. Кожна мама вкладає колосальні сили в своє чадо. І нам би хотілося познайомити людей з талановитими дітьми та їх мамами.
– У Вас дуже благородні цілі і завдання, активна і насичене життя. Чи встигаєте Ви особисто для себе знаходити час? Можливо, посидіти півгодини в тиші з чашкою ароматної кави? Сходити на фітнес, прогулятися в парку?
– Юдіт Соркіна. Так, звичайно, знаходимо, адже жінки, не дивлячись ні на що, обов’язково повинні бути в хорошій формі, стежити за своїм здоров’ям, тому ми з Адіною пішли на уроки танців, регулярно відвідуємо спа-салони, проводимо дівич-вечори. Але в той же час один день в тиждень ми присвячуємо тільки своїм дітям. Наприклад, неділю я виключно присвячую своїй старшій дочці Авіталь.
– Адіна Цимерман. Незважаючи на спільну громадську діяльність, великі сім’ї, кожна з нас намагається викроїти час для себе, коханої. І навіть із таким насиченим графіком життя ми маємо свої інтереси, відмінні один від одного. Я, наприклад, допомагаю бездітним парам. Це люди, які роками намагаються зачати дитину. Вони приїжджають з Ізраїлю, проходять складний шлях штучного запліднення. І я супроводжую ці пари: від початку зачаття і до того моменту, як вони надсилають фотографію новонародженої дитини. Близько семи дітей вже названі моїм іменем. Крім цього у мене є сайт Flamingo, пов’язаний з індустрією краси. І, звичайно, не дивлячись на те, що я вже мати трьох дітей, я хочу ще як мінімум народити двійню.