+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Денис Богуш про особливості виборів 2019

Денис Богуш про особливості виборів 2019

Денис Богуш – український політтехнолог, експерт у сфері стратегічних комунікацій, спеціаліст з антикризових кампаній, віце-президент Української PR-Ліги, офіційний представник Міжнародної асоціації паблік рілейшинз (IPRA) в Україні, член всесвітньої ради IPRA (2006-2008), президент PR-агенції Bohush Communications.  

“Я вважаю, що всі розмови про дострокові президентські та парламентські вибори не мають ніяких підстав, адже основна кількість депутатів ніяким шляхом не попадають знову до Верховної Ради, маю на увазі партії, які не мають ніякого рейтингу. Вони будуть сидіти там до останнього та сформують коаліцію, щоб там залишитись якомога довше в статусі депутатів Верховної Ради.

Якщо зараз знімуть недоторканність, то наступна Верховна Рада буде зовсім іншою. В основному туди вступають,  як в елітний клуб, де отримують особливі привілегії, а саме недоторканність та захист бізнесу, а тут цього не буде. Ти будеш відкритий перед народом і кожен зможе звинуватити тебе. В цьому положенні бути депутатом буде не дуже престижно і зручно, а поки що все навпаки.

Отже, першими в нас будуть президентські вибори і якщо дивитись по соціології, то всіх випереджає одна людина – це Юлія Тимошенко, а далі вже йдуть Петро Порошенко, Анатолій Гриценко та Юрій Бойко. Взагалі я за те, щоб жінок в політиці було більше, жінки ефективніші і більше впливають на рішення. Але навіть після останнього закону про квоту, де 30% в списках мають бути жінки, ми не можемо знайти їх, а все тому, що політичних сил багато, а знайти 30% жінок, які є освічені в цій сфері та хотіли би цим займатись, просто фізично не існує в нашій країні. У Верховній Раді зараз ми вже бачимо значно більшу кількість жінок і я вважаю це позитивною тенденцією. Все-таки жінка в політичній команді прикрашає та поліпшує якість команди, при жінках чоловіки намагаються вести себе гідно. І якщо брати всіх наших жінок у політиці, то Юлія Тимошенко значно випереджає їх за всіма показниками.

Особливістю виборів 2019 буде те, що не буде якихось цікавих ходів, а буде велика боротьба адмінресурсів і якщо Юлія Тимошенко не зробить помилок або її якось «гарно» не дискредитують, то в неї дуже високі шанси. Я не виключаю той варіант, що це їм може вдатись, бо якщо прийде Юлія Тимошенко, то команди ніяк не домовляться між собою. Якщо буде Юрій Бойко, то тут домовляться без проблем. Щодо Анатолія Гриценка – там незрозуміло: він позитивний новий політик, але команди сильної не має. Також спочатку всі злякались, що Святослав Вакарчук може зробити сильну компанію, але по суті він не компетентний в багатьох питаннях і у нього немає управлінського досвіду, а найголовніше немає команди, така ж історія із Володимиром Зеленським. Вони, звичайно, цікаві проекти, але, як жартують, це буде яскрава боротьба Святослава Вакарчука і Володимира Зеленського, а переможе Петро Порошенко або Юлія Тимошенко.  У нас ще достатньо важливим фактором перемоги є виборчі комісії, тобто якщо в виборчій комісії в тебе є відпрацьована команда, яка може хоча би захистити результат виборів, то в тебе є шанс.

Щодо парламентських виборів, то тут все залежить від того, хто переможе на президентських виборах. Відповідно, якщо переможе Юлія Тимошенко, тоді у БЮТ буде більший результат і партії значно переформатуються. Якщо Петро Порошенко, то склад приблизно залишиться такий, який є зараз. У нас, фактично, зараз є 367 партій і, звичайно, всі захочуть брати участь у виборах”.