+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

«Голоси Львова» чути у всьому світі

«Голоси Львова» чути у всьому світі

Львівський гурт LeonVoci (в перекладі з італійської LeonVoci – «Голоси Левів» або «Голоси Львова») є більше відомі за кордоном, ніж у рідній країні. Колектив популяризує класичну музику оперним співом у сучасному виконанні.  

У 2015 році цей квартет зібрав Назар Тацишин, соліст Львівської філармонії. На створення гурту його надихнули улюблені групи Il Divo i Il Volo, що зачарували феноменальним звучанням голосів. Це ніби нова форма звучання класичної музики, ближчої до сучасності та людей, що здатна задовільнити не тільки прихильників опери. Знайти чотири тенори в рідному місті було нелегко, потрібно було відшукати не тільки професіоналів, але й людей, що мали такі ж погляди,  натхнення та бажання викладатись на повну. І ось вони 4 вокалісти об’єднані спільною ідеєю в надзвичайно голосистий квартет: Назар Тацишин – тенор, засновник; Роман Чава – тенор, Ігор Радванський – тенор, Андрій Стецький – баритон. Всі вони є досвідченими професійними співаками, переможцями міжнародних конкурсів та фестивалів. Попри це все, учасники LeonVoci зовсім не схожі між собою, кожен має свій особливий та відмінний один від одного характер, зовнішній вигляд та голос, але ці всі відмінності більше є перевагою і роблять гурт унікальним, не схожим на будь-який інший.

Досягнень за недовгий час існування колективу LeonVoci є чимало. Одним із найважливіших – участь у польському телешоу «Маю талант». Це був серйозний виклик для гурту, але в результаті конкурс став успішним стартом їхньої співочої кар’єри. Вони легко підкорили серця глядачів та суддів шоу, які аплодували їм стоячи, а після телеефіру у них з’явилось ще більше прихильників і ще більше виступів у Польщі.

Знаковими для колективу стали виступи у головному храмі Угорщини, а саме в базиліці св. Іштвана у м. Будапешт. Це вже стало своєрідною традицією збирати близько 1200 людей саме там. Перший концерт був різдвяний із львівським оркестром і приурочений 25 річниці дипломатичних стосунків України та Угорщини. Але вже на наступний рік їх виступ був присвячений вшануванню трагічних історичних подій українського народу. LeonVoci виконали Реквієм пам’яті загиблим українцям під час Голодомору 1932-33 рр. у супроводі інструментального ансамблю “Рококо”. Гурт створив особливу атмосферу того дійства, ті емоції та відчуття, які вони передали своїм співом, не залишили нікого байдужим.

Репертуар колективу різноманітний, адже вони виконують музику різних жанрів. Не кожен гурт може похизуватись оперними голосами, які виконують не тільки класичні оперні твори, а й українську класику, оперу кросовер, народні пісні, поп і рок. Їхня програма, в основному, залежить від заходу, на якому вони будуть виступати, і, здебільшого складається із європейських хітів у стилі Il Divo і Il Volo або  із українських пісень; спів може супроводжувати як  великий симфонічний оркестр, так і рок група. Особливо колектив виділяє та полюбляє такий вид співу як acapella, бо як вони кажуть: «Найдосконаліший інструмент створений Богом – це людський голос». Окрім того, учасники гурту співають в оперних театрах як солісти і деякі з них вже встигли об’їхати з гастролями пів світу.

Плани у LeonVoci масштабні та націлені на міжнародну арену. Зараз вони активно працюють над альбомом, який буде складатись суто з українських пісень, переважно народних, – гурт вважає своєю місією пропагувати нашу українську пісню на весь світ. У майбутньому, для шанувальників, планують виконувати не тільки загальний репертуар, але й свої власні авторські пісні. Гурт вже має концертні тури Європою на цей і наступний роки, а головне, що LeonVoci нарешті готують для нас свій перший та довгоочікуваний всеукраїнський тур.