+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

ГЕННАДІЙ ЧИЖИКОВ: МИ МАЄМО МЕТУ УТРИЧІ ЗБІЛЬШИТИ ТОВАРООБІГ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КИТАЄМ

ГЕННАДІЙ ЧИЖИКОВ: МИ МАЄМО МЕТУ УТРИЧІ ЗБІЛЬШИТИ ТОВАРООБІГ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КИТАЄМ

ГЕННАДІЙ ЧИЖИКОВ, президент ТПП України. 

МИ МАЄМО АМБІТНУ МЕТУ: УТРИЧІ ЗБІЛЬШИТИ ТОВАРООБІГ МІЖ УКРАЇНОЮ ТА КИТАЄМ

Про це президент ТПП України сказав на Українсько-Китайському бізнес-форумі у Пекіні, який об’єднав понад 300 китайських та українських підприємців.

«Ми маємо амбітну мету: збільшити товарообіг між Україною та Китаєм з 6 мільярдів вдвічі, а то й втричі. А чому б ні, коли для цього є бажання, потенціал і можливості. Амбітні цілі народжують великий результат. Більше 30 українських компаній представили на China International Import Expo промисловий потенціал України – від продуктів харчування до важкої промисловості, включаючи машино- і літакобудування, альтернативну енергетику, IT сектор, банківські послуги. Упевнений, що багатосекторальна спрямованість форуму дозволить розширити діапазон нашого взаємного інтересу», – сказав Геннадій Чижиков.

Україна вже зарекомендувала себе надійним і перспективним експортером не тільки сільськогосподарської продукції в Китай. За результатами 2017 року збільшилися також обсяги експорту в 3,8 раз теплотехнічного обладнання; на 76,6% – електромашин; в 2,4 рази – оптичних і фотографічних приладів і апаратів. При цьому українське машинобудування має потенціал для подальшого нарощування обсягів двостороннього товарообігу, як і сільське господарство, і енергетика.

Проведення форуму такого масштабу є знаковою подією в ділових відносинах України та Китаю, а також логічним продовженням результатів роботи Міжнародної виставки «China International Import Expo 2018».

Високий рівень представництва з обох сторін бізнесу, урядового представництва на чолі з першим віце-прем`єр-міністром – міністром економічного розвитку і торгівлі України паном Степаном Кубівим, а також дипломатів, депутатів надали важливий сигнал бізнесменам до активізації співпраці.

Українсько-китайський діловий форум стане традиційним і відбуватиметься раз на рік, або ж двічі – навесні в Україні, а восени в Китаї.

Практичні досягнення роботи на форумі –  підписання Меморандуму про будівництво заводу з виробництва сонячних панелей в Рівненській області та оновлення угоди про співробітництво між Торгово-промисловою палатою України та Китайським комітетом сприяння міжнародній торгівлі (CCPIT). Згідно документа, вже створено Центр просування ініціативи «Один пояс – один шлях» у бізнес-спільноті. У планах – проведення спільних бізнес-форумів, участь у виставках, обмін спеціалістами та інформацією, підтримка інвестицій.

«Наше головне завдання – допомогти підприємцям знайти одне одного і укласти конкретні контракти», – сказав Геннадій Чижиков.