+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Ганна Крисюк: «Українська діаспора – основний лобіст України у світі»

Ганна Крисюк: «Українська діаспора – основний лобіст України у світі»

Діаспора – це розселення частини етносу поза межами своєї країни чи етнічної території. Основною причиною формування української діаспори були міграції населення за межі України, зумовлені в основному економічними та політичними причинами. 

Українська діаспора являє собою досить численну групу і у колишніх радянських республіках, і у далекому зарубіжжі. Сьогодні українська діаспора складає понад 20 мільйонів українців за кордоном.

Все про співпрацю з українською діаспорою та що саме говорять про Україну у різних куточках світу і хто «тримає» бренд нашої нації далеко за її межами розповіла Ганна Крисюк (радник Президента СКУМО, директор консалтингової компанії «East West Mentor UA», засновниця журналу БізнесWoman, співзасновниця ГС «Промінь Україна», амбасадорка Міжнародної Амбасади Жінок-Підприємців, координатор міжнародних соціальних проектів).

«Українська діаспора відрізняється від діаспор інших народів тим, що вона не мала повнокровних зв’язків із Батьківщиною. Вона існувала не лише в географічній, а й у культурній, політичній і, навіть, родинній ізоляції від рідного краю. Мало того, радянська влада змальовувала образ діаспори як ворожої сили, яка бажає лиха українському народові. Та попри все це, діаспора жила Україною, діаспора виховувала дітей на українських ідеях, діаспора мріяла про незалежну Україну.

Українці, які проживають за кордоном – недооцінений капітал української держави. І діаспора, і тимчасові трудові мігранти – не тільки фінансово підтримують свої родини, а й зацікавлені в розвитку України: вони підтримують українських військових, надають експертизу у проведенні реформ, співпрацюють із науковцями у спільних проектах, виступають культурними дипломатами.

Зараз посилилася  робота нашої діаспори проти дезінформації і фейкових новин, активізується праця з засобами масової інформації в країнах проживання, до якої долучаються провідні українські громадські організації, зокрема найактивнішими у цій роботі є Світовий Конгрес Українців, президентом якого є Євген Чолій та Світовий Конгрес Українських Молодіжних Організацій, президентом якого є Мирослав Гочак.

Завдяки глобалізації, міграційним процесам – третина української нації, що живе в різних країнах, широко інтегрована в західний світ. Пізнавши його переваги, вона прагне впливати на ті процеси, що відбуваються на Батьківщині, щоб дорівняти Україну до розвинених цивілізованих сучасних держав.

Будучи 5 років радником президента СКУМО Мирослава Гочака вдалось реалізувати чимало міжнародних освітньо-культурних та молодіжних проектів для популяризації України у світі, налагодження співпраці талановитої молоді та дітей України з молоддю та дітьми інших країн світу. А також для формування сприятливого інвестиційного клімату в Україні для іноземних інвесторів.

Серед масштабних і досить дієвих проектів, які реалізувались за останні 5 років спільно з Міністерством молоді та спорту України, Міністерством інформаційної політики України, «Фракційним об’єднанням: Україна-Діаспора», ГС «Промінь Україна» та іншими громадськими об’єднаннями та установами є: 5 Форумів української молоді діаспори, участь в якому взяла найталановитіша молодь України та української діаспори з понад 50-ти країн світу. Флеш-моб: Тризуб – це Україна.

Друк та розповсюдження по українських школах та школах закордону українських Абеток-розмальовок та дитячої газети «Промінець».

Реалізація двох масштабних міжнародних дитячих соціальних проектів: «Діти просять миру (понад 500 дітей із зони АТО відвідали 12 країн світу, презентуючи Україну та її реальність на Донбасі.

  Міжнародний дитячий табір миру, в якому взяли участь понад 50 дітей із зони АТО та діти із 3 країн світу. 

Також у процесі реалізації міжнародний соціальний проект «Дитячий футбол миру», в якому українські діти зіграли вже 6 турнірів миру в 6-ох країнах світу. Та ряд інших проектів, які маленькими кроками і спільними зусиллями позитивно репрезентують Україну у світі.

На сторінках глянцевого журналу БізнесWoman з честю висвітлюємо про діяльність нашої діаспори.

Крім того, з нашою допомогою відбувається збір гуманітарної допомоги для дітей у зоні АТО та ін..

Хотілося б відмітити, що серед жінок української діаспори та серед найбільших лобістів України у світі є Президент Європейського Конгресу Українців, перший заступник президента Світового Конгресу Українців є Ярослава Хортяні. Відразу зрозуміло, що одну із ключових ролей у лобіюванні українських інтересів за кордоном відіграють жінки, серед яких хотілося б також відмітити наших партнерок і друзів у різних освітньо-культурних проектах: Зоряна Столярчук, Австрія; Галина Маслюк, Греція; Ольга Семанчакова, Словаччина; Марта Барандій, Бельгія; Галина Маловшек, Словенія; Марія Гаврилюк, Чехія; Надія Яшан, Канада; Ольга Берга, Латвія; Валентина Марджанівшілі, Грузія; Вероніка Марчук, Польща; Віта Михайлова, Турція; Іванна Піняк, Франція та ін..

У цьому році ми більше уваги приділили власне співпраці з жінками, які є матерями і берегинями, які дійсно розуміють підростаюче покоління та які більш активні та відкриті до співпраці у реалізації соціальних проектів для дітей та налагодженні миру в Україні.

Я вірю, що українська діаспора дійсно може змінити Україну, але для цього наш уряд в реальності має показати підтримку українській діаспорі. Надати їй особливий статус та права в Україні, а також місця у Парламенті, бо сьогодні найбільшим інвестором України є саме українська діаспора і вони заслуговують на особливе ставлення до себе».