+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Ганна Крисюк про україно-угорську бізнес-співпрацю

Ганна Крисюк про україно-угорську бізнес-співпрацю

Навесні у Києві відкрилося представництво угорської консалтингової компанії «East West Mentor»,  власником якої є угорський бізнесмен, представник Торгово-Промислової Палати України – Золтан Хорват. Директором українського представництва компанії представлено генерального директора журналу БізнесWoman, представницю Міжнародної Амбасади Жінок Підприємців, координатора міжнародних соціальних проектів – Ганну Крисюк. Про успіхи компанії,  україно-угорську бізнес-співпрацю та інше читайте в інтерв’ю з пані Ганною. 

Ганно, партнерські стосунки з нашими сусідами покращуються? Які тенденції спостерігаються?

У напрямку бізнес-співпраці точно покращуються, бо ми живий приклад того, що один із угорських бізнесменів, який має наполовину українське коріння по мамі – Золтан Хорват,  вірить у співпрацю бізнесу наших країн, тому відкрив тут представництво своєї компанії «East West Mentor». Крім того, пан Золтан робить усе можливе, щоб також зацікавити і своїх партнерів, які займаються бізнесом в Угорщині, налагоджувати мости дружби і співпраці з Україною. Нещодавно саме він став представником Торгово-Промислової Палати України, що показує і українську відкритість та довіру до угорців і бажання співпрацювати. Що стосується тенденцій, то приємно, що до самої України, її  економічного та інвестиційного потенціалу є великий інтерес і зараз ми вже маємо декілька запитів для Угорщини на українські продукти харчування, різні товари побуту, IT-послуги та інше. Тому звертайтеся, завжди раді сприяти налагодженню бізнес-співпраці України і Угорщини.

Чи готові іноземні країни інвестувати в український бізнес? Які ризики економічної ситуації України можуть перешкоджати?

Іноземці дуже обережні в питанні інвестицій до України, тому, що поки у нас не зовсім сприятливий клімат, держава не дає гарантій, судова гілка влади бажає кращого і нацбанк постійно міняє умови по євровалюті і долару,  яку практично неможливо нормально вивести з України, отримавши дивіденти від інвестицій. Також існують моменти рейдерства і спеціальних перевірок на підприємствах, але є і позитиви – це новий закон, який підписав президент по валюті. Йде реформування судової гілки влади і що найцікавіше, у нас появилось багато інвестиційних проектів, які можуть окупитись до 3 років і це дуже цікавить наших інвесторів з різних європейських і азіатських країн. В основному це енергетичні і будівельні проекти, тому віримо у швидкі зміни і позитивний результат для бізнесу обох країн. Також хотілося б відмітити,  що в Україні є багато цікавих стартапів по IT-розробках і це цікаво інвесторам, бо за новітніми IT-технологіями майбутнє світу.

У яких галузях Україна має найбільший потенціал конкурувати на європейському ринку?

Україна найбільш конкурентна в експорті сільськогосподарської продукції та IT-послуг, але також це лісопереробна та металургійна галузь. Ну  і звичайно, що нафта та газ, яким цікавиться весь світ.