+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Відбувся форум «Основні засади рівного економічного розвитку жінок і чоловіків»

Відбувся форум «Основні засади рівного економічного розвитку жінок і чоловіків»

Форум «Основні засади рівного економічного розвитку жінок і чоловіків» пройшов у столичному бутік-готелі «Воздвиженський»  6 грудня 2018 року. 

У конференції взяли участь керівники громадських організацій, українських міністерств, депутати місцевих рад та представники бізнесу.

Організатори заходу – ГО «Спілка жінок України», «Соціальна справедливість», «Українські люди», Міністерство соціальної політики України та Міністерство юстиції України.

Медіапартнерами форуму виступили журнал «Наталі», Бізнес Woman, Fashion of Diplomacy, інтернет-видання EtCetera та Ukrainian people.

У вступному слові  віце-президент ГО «Спілка жінок України» Анна-Вікторія Воронцова підкреслила, що проведення в Україні такого заходу є свідченням необхідності забезпечення економічних можливостей жінок та чоловіків.

«Саме від нас, нашого професіоналізму, відданості справі та активної громадянської позиції залежить досягнення цієї мети», – зазначила Анна-Вікторія Воронцова.

Президент ГО «Соціальна справедливість» Алла Шлапак висловила сподівання що в результаті дискусії буде досягнуто спільних важливих результатів та вироблено рекомендації, які допоможуть якомога швидше створити в Україні умови, в яких кожна людина незалежно від статі, своїх фізичних особливостей знайшла своє місце та була щасливою.

«Нарешті тема гендеру стала частиною державної політики», – сказала лідер ГО.

Заступник Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Олександра Чуркіна зазначила, що основна проблема у досягненні рівного економічного розвитку жінок та чоловіків полягає у двох перепонах. Перша – це доступ до послуг: як освітніх та соціальних, так і адміністративних. Друга перепона – це стереотипи.

Чиновниця розповіла про ініціативи відомства та держави загалом, які спрямовані на подолання вищезазначених проблем, зокрема про прийняті нормативно-правові акти та запроваджені державні програми, підкресливши, що Україна рухається вперед у цьому напрямку.

«Але коли ми говоримо про економіку та стабільний економічний розвиток, ми завжди повертаємося до стигматизації та дискримінації жінок» – наголосила Олександра Чуркіна.

Тому головна боротьба – попереду.

Під час першої панелі під назвою «Державні ініціативи: виклики і можливості» виступили:

 • голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету Верховної Ради України з питань захисту прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин Ірина Суслова;
 • заступник Міністра юстиції України з питань виконавчої служби Світлана Глущенко;
 • заступник Міністра внутрішніх справ України Тетяна Ковальчук. Вона розповіла, що для забезпечення гендерно збалансованого підходу в роботі у відомстві почали використовувати різні заходи, серед яких програми наставництва та підтримки, навчання із запобігання утиску, гендерний огляд логістики, соціальної політики щодо вагітності та материнства, створення Асоціації представниць правоохоронних органів, яка є ніби прототипом інституту менторства жінок у секторі оборони;

 • заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКХ Тарас Токарський, який зазначив, що стратегічним завданням відомства є імплементація гендерної компоненти у реформу децентралізації, інтеграція гендерної політики до політики регіонального розвитку. Мінрегіон здійснив перші кроки щодо ґендерних перетворень  – у січні 2018 року затверджено Кодекс рівних можливостей, метою якого є встановлення принципів рівних можливостей у працевлаштуванні, просуванні по службі, підвищенні кваліфікації, профілактики та попередження виникнення випадків дискримінації, знущання;
 • голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль.

Своїми експертними думками та висновками щодо першої частини обговорення поділилися радниця з гендерних питань Офісу Ради Європи в Україні Катя Тілікайнен, координатор Гендерної Експертної Громадської ради при МФО «Рівні можливості» Лариса Кобилянська та теле- і радіоведучий Олексій Суханов.

Під час панелі під назвою «Успішні практики взаємодії влади та громадськості на місцевому рівні» спікерами своїми думками поділилися:

  • президент ГО «Соціальна справедливість», депутат Київської міської ради, громадський діяч Алла Шлапак. Вона зазначила, що «чим більше жінок з’являється у складі органів місцевого самоврядування, тим більше приймається  рішень, пов’язаних з покращенням життя людей і з іншим поглядом на ті чи інші рішення, у тому числі – бюджету. І саме ці територіальні громади виходять в лідери»;
  • співзасновниця програми «She Exports» і радниця Міністра економічного розвитку та торгівлі України Мар’яна Каганяк;
  • депутат Вінницької обласної ради Людмила Станіславенко;

 • депутат Одеської міської ради, голова міжфракційної депутатської групи «Рівні можливості» Лілія Леонідова;

  • консультантка NDI з ґендерно орієнтованого бюджетування Юлія Малько;

 • виконавчий директор Асоціації міст України Олександр Слобожан;
 • голова Немішаєвської селищної ради Сергій Замідра;
 • заступник міського голови м. Житомир Вікторія Краснопір.

Підсумки щодо обговорення другої панелі підбили національний фасилітатор секторальних груп у рамках Реформ децентралізації Наталія Дорошенко, виконавчий директор Міжнародного фонду «Відродження» Євген Бистрицький та директор Департаменту соціальної політики КМДА Юрій Крикунов.

Третя панель форуму була присвячена обговоренню розвитку інституту партнерства як запоруки розбудови економічного потенціалу жінок.

Спікери:

 • радник Міністра інфраструктури України, голова правління ГО «Українські Люди» Аліна Левченко;
 • директорка Інституту партнерства та сталого розвитку, засновниця Академії жіночого лідерства та підприємництва «Inspiring Women» Дар’я Мустафіна;
 • генеральний директор і власниця бізнес медіа бюро «Ekonomika +» Ірина Рубіс;

 • адвокат, СЕО Юридичної компанії «Main business partner», член Ради директорів Спілки українських підприємців Соломія Марчук;
 • випускниця Академії жіночого лідерства NDI, голова громадської організації «В єднання – сила!» Ніна Мазур;
 • випускниця Академії жіночого лідерства NDI, голова громадської організації «В єднання – сила!» Павло Замостьян;
 • керівник національного контактного пункту програми Європейського Союзу з досліджень та інновацій Горизонт 2020 за напрямком «Малі та середні підприємства» Тетяна Котенко.

Висновками щодо обговорення третьої панелі поділилися регіональний директор «One Young World»  (Україна, Литва, Білорусь), президент клубу маркетинг-директорів «The CMO Club CIS» Анастасія Давидова,  голова ГО «Центр громадських ініціатив – Центральний регіон» Тетяна Нехайчук, теле- і радіоведуча, засновник і видавець газети «Еко Україна» Лілія Олійник та президент клубу «General Club», Амбасадорка міжнародної амбасади жінок-підприємців Оксана Диптан.