+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

Вероніка Марчук: Жіноча солідарність – це велика сила

Вероніка Марчук: Жіноча солідарність – це велика сила

Вероніка Марчук

Президент Міжнародної Амбасади жінок-підприємниць 

Пані Вероніко, Амбасада жінок-підприємниць існує тільки 2 роки, а вже серед бізнес вумен в Україні достатньо вимовляти тільки одне слово Амбасада і стає відомо, про що мова. Це великий успіх?

Це дуже приємно чути. Дійсно – це привід, щоб відчути радість, але також і відповідальність. Починати іноді легше ніж стабільно працювати або втримувати позицію. Що до успіху – однозначно не будемо його приховувати, тим більш що він в тому, що громадська організація поєднала так багато неймовірних жінок, котрі готові діяти та будувати бізнес на чесних засадах і євпропейських стандартах. А також ми працюємо не тільки для себе – кожна з нас, стаючи амбасадоркою Міжнародної Амбасади, зобов’язується допомагати тим, кому наша допомога потрібна. Є маса жінок в Україні, які мріють про власну справу, яким потрібне натхнення та жива людина, котра власним прикладом покаже як робиться бізнес.

А звідки така ідея і в чому її секрет? Є багато жіночих бізнес клубів, але жоден не мав такої великої кількості незалежних успішних жінок “під одним дахом”. Як це вдасться робити вам?

Я розумію, що це не легко, але працюючи вже 25 років на Заході, я бачу що це можливо. Маємо приклади Польщі, Америки та інших європейських країн. Мені здається, що головне – не чинити тиску на наших лідерок та дозволити всім себе проявити. Сьогодні не має майбутнього жодна організація радянського типу : з єдиним правильним керівником, котрий знає все найкраще, котрого треба боятися та завжди виконувати його вказівки. Я зажди кажу дівчатам, що керівництво – як човен на річці, котрий попливе так як вона його поведе. Річка – це амбасадорки. Сьогодні одна з жінок має ідею зробити навчання – будь-ласка! Хто може, хто хоче приєднуються, робимо робочу групу, даємо підтримку і вперед. Завтра є ініціатива зробити фотопроект – робимо. Недавно я мала виклад в чудовій школі Демократії, організований Німецько -Українським фондом Барбари Майнхайм у Києві – там молодь загорілась, щоб зробити спільно з жінками менторський проект. І я впевнено їм сказала – так! Бо знаю, що наші амбасадорки підтримають і не відмовлять молодим людям в їх мріях. І це чудово.

Дуже приємно чути про такі конкретні речі, але це не все. Останнім часом про Амбасаду та Світовий День Підприємництва жінок заговорили дуже голосно, чи можете поділитися з нами?

19 листопада вже втретє в Україні відбулися урочисті заходи з нагоди святкування Всесвітнього дня жіночого підприємництва (Women Entrepreneurship Day), представником та головним спікером котрого в Україні маю честь бути. До привітань наших жінок бізнесу приєднався третій Президент України Віктор Андрійович Ющенко. Дуже вразила його фраза: «Мені приємно бути присутнім на цій події. Вона відображає цінну якість, таку, як жіноча солідарність». Спеціальними гостями свята стали Голова Представництва Європейського Союзу в Україні Хюг Мінгарелі, Повноважний Посол Республіки Польща в Україні Ян Пєкло з дружиною, партнери, та представники організацій. Подія дуже сподобалась – ми дуже старалися і останні 2 місяці присвятили на це весь свій вільний від багатьох обов`язків час. Ми пишаємося тим, що кожного року під час святкування WED до нашої організації приєднуються нові успішні підприємниці. Цього року 94 успішні та соціально активні жінки бізнесу отримали статус «Амбасадорки». Три надзвичайні жінки, котрі не є сьогодні підприємницями отримали статус Почесних амбасадорок: Оксана Білозір, Ірина Верещук та Анастасія Попсуй. Перший в історії Амбасади титул Почесного Члена Амбасади отримала група компаній “PetRus” на чолі з Президентом амбасадоркою 2017 Людмилою Русаліною, котра є феноменом світового масштабу. Крім своєї незвичайної кар’єри вона є матір’ю 5 дітей. І нас вже стало 150! Це не єдиний привід пишатися.

Вперше понад 200 жінок зареєстрували досягнення для Книги Рекордів України, з’єднавши прапори всіх країн світу в одну стрічку, що стала символом міжнародного єднання підприємницького руху серед жінок. Даний рекорд офіційно зареєстрований і стрічка буде передаватися до інших країн світу, як свідчення нашої відкритості до співпраці та підтримка.

Особливої атмосфери події надала чудова концепція та оформлення заходу, а також піднесений настрій учасників. Спеціальними гостями стали імениті скрипалі європейського рівня Вадим Бродський та Богдан Кирейша. Відбулася також презентація фотопроекту «Woman to Women», котрий має показати світу силу і мудрість українських жінок, надихнути до власної справи. Я б могла так розповідати про наших жінок та Амбасаду день і ніч …

А ми слухати! Адже дійсно наш журнал, котрий також дуже активно підтримує Амбасаду, на жаль, має обмежену кількість сторінок. Пані Вероніко, захоплюючись Вашим останнім фотопроектом, хочу Вас просити поділитися формулою Вашого успіху.

Отже я вибрала з багатьох мудрих речей, котрі сприяли моєму розвитку таку: кожна ідея з’являється в тебе разом з силою до її реалізації, а це чиста правда! Треба це зрозуміти, прийняти і просто робити те, що вам задумалося – весь всесвіт вам допоможе.