+38(050)6630132 businesswoman.if@gmail.com

А. Біденко: Потрібні системні дії щодо захисту журналістської діяльності

А. Біденко: Потрібні системні дії щодо захисту журналістської діяльності

27 серпня 2018 року державний секретар Міністерства інформаційної політики України Артем Біденко та завідувач сектору з питань європейської інтеграції МІП Людмила Василенко взяли участь у експертній дискусії на тему «Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів – напрацювання змін до кримінального законодавства України».  
Під час заходу А. Біденко підкреслив, що захист професійної діяльності журналістів є одним з основних пріоритетів Міністерства.

«Чинне кримінально-процесуальне законодавство України певною мірою ускладнює ефективне розслідування злочинів проти журналістів, та існує ще одна площина цієї проблеми.  Мова йде про загальне падіння статусу журналістики в суспільстві.  Що необхідно змінювати?  Перш за все, найголовніше – повернути статус журналіста як основи демократичного суспільства», – зазначив держсекретар МІП.

Він також додав, що потрібні системні дії щодо захисту журналістської діяльності.

Учасники експертної дискусії обговорили проблеми застосування чинного кримінального законодавства щодо перешкоджання законній професійній діяльності журналістів, європейські стандарти щодо безпеки журналістів, напрацювання проекту змін до кримінального законодавства, проект посібника з імплементації рекомендацій Ради Європи тощо.

Організаторами заходу виступили комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, Рада Європи та ГО «Інститут масової інформації».