Ukrainian English

Художниця Марія FraMaVi: «Я пишу картини для майбутніх поколінь»

Марія FraMaVi, художниця

Марія, розкажіть яким чином Ви стали займатись мистецтвом і що було першоосновою?

 

З раннього дитинства захоплювалася живою природою. Навколишній світ та кольори бачила по різному, відображалися здебільшого відтінки, які палітрою поєднувалися в єдине ціле. Ще з першого класу початкової школи на батьківських зборах дітей хвалили за успіхи в читанні, математиці і т.п. В свою чергу хвалили і мене – найкраще в класі їм та малюю. Батьки допомагали нам бути всебічно розвиненими. В нас, на щастя, не було вільного часу на пустощі: я вивчала мови, ходила на шахи та навчалася в музичній школі по класу скрипки, а також активно займалася спортом – плаванням, баскетболом та волейболом. Батьки і в подальшому завжди підтримували нас. Проте коли у шостому класі вчитель малювання сказав, що у мене талант, та запропонував індивідуальне навчання, в мене не вистачило нахабства попросити батьків виділити додаткові кошти. Адже на той час батьки сплачували суттєві кошти за наші з сестрою заняття.

Моя сестра дуже любила малювати, в неї це гарно виходило. Одного разу на майстер-класі вона написала чудову картину, після чого я вирішила подарувати їй на день народження справжній набір художника. Наступного літа, коли сестра поїхала відпочивати, а я залишилась одна, був дуже похмурий день, мені захотілося сонця і я подумала: «Чому б мені його не написати?» Взявши пензлик та фарби, почала малювати. Змішуючи кольори я створила справжнє сонце, яке гріло своїм промінням. Мені здається, що саме в ту мить я зрозуміла, чим я хочу займатися протягом всього свого життя. Так я відкрила в собі ресурс, який вирішила розвивати. Сонечко на мольберті стало моєю першою картиною. На неї відразу знайшовся покупець, який навіть залишив завдаток. Для мене то були великі кошти, щоб заробити котрі мені б довелося працювати цілий рік ( я вже мала диплом про вищу освіту і займалася практичною психологією з дітками дошкільного віку). В той час до нас із сестрою на гостини завітала мама. Побачивши картину, матуся сказала, щоб я віддала людині завдаток, бо ця картина залишиться у нас. Я не сперечалася, так і зробила. Людина ж не взяла завдаток, а попросила написати іншу картину. Так я почала вкладати свої енергію та натхнення в нову справу.

 

 Ваші картини розуміють не всі, але подобаються кожному, то в чому секрет і як Ви відбираєте назви до своїх робіт?

 

Я пишу картини для майбутніх поколінь. В основі написання картин стоїть єдина мета - відкриття внутрішніх ресурсів та їх розвиток, пізнання та розуміння сенсу буття. А назва лише слугує підказкою. Я мрію про те, щоб люди цінували природу, сімейні цінності, любов та дружбу.

 

 Нам відомо, що Ви організували виставки своїх робіт за кордоном, розкажіть про це більше.

 

Так, я постійно організовую виставки за кордоном. Це розширює мій власний світогляд та світогляд навколишніх людей. Тим паче, що я дуже люблю подорожувати. Саме подорож відчиняє в моєму серці нові двері, які дарують не тільки ідеї, а й розуміння глибинних таємниць життя. Я невпинно працюю над тим, щоб увесь світ знав, що Україна – прекрасна країна, і які вони – молоді талановиті українські люди.

 

Над чим працюєте зараз і що очікуєте в майбутньому?

 

Наразі я створюю велику колекцію картин для міланської виставки. В основу цих картин я закладаю смак Італії, тому що ця країна мені дуже близька по духу. Також відкрила школу мистецтв. Я ніколи нічого не чекаю. Заради своєї мети працюю постійно, кожен день по 15 годин. Коли я бачу прогрес, той факт мотивує мене ще більше.

 

 Побутує думка, що найкращим виходом з депресії жінки є арт-терапія, що з цього приводу думаєте Ви і чи займаєтесь чимось подібним?

 

Навчаючись в школі, мріяла бути лікарем, але через те, що я дуже чутлива та емоційна людина, поступила до університету на факультет психології. За освітою я психолог, і добре знаю, як важливо людині працювати над собою, щоб не було проблем зі здоров’ям. Думаю, що арт-терапія потрібна, щоб не довести себе до стану депресії.

 

 Де черпаєте енергію для творчості і хто підтримує Ваші ініціативи? З ким на даному етапі найбільше співпрацюєте?

 

Моя енергія – це той талант від Бога, яким Він мене нагородив. Я не можу його не використовувати, дуже ціную та поважаю те, що мені дано. Глибоко вдячна моїм батькам за любов і підтримку. Намагаюсь кожного дня вдосконалювати себе та своє оточення. Найбільше в мене вірить моя сестра. Вона завжди мене надихає. Звичайно, що мною пишається та підтримує мене моя сім’я та моя країна. Вірю, що моя творча праця буде оцінена і принесе людям користь.

 

Журнал БізнесWOMAN, вип.№12

0
0
0
s2sdefault

Наші партнери та клієнти