Ukrainian English

Нардеп Альона Кошелєва: «Українці мають право на гідне життя!»

Кошелєва Альона Володимирівна: 27 років, Народний депутат України від Радикальної партії Олега Ляшка, Голова підкомітету з питань державної економічної політики, регулювання державних закупівель, державної політики у сфері побутових відходів та металобрухту Комітету Верховної Ради України з питань економічної політики.

 

Пані Альоно, що змотивувало Вас піти у політику?

 

Для мене політична кар’єра ніколи не була самоціллю. Усвідомлення звичайних людських проблем, з якими довелося зіштовхнутися, неприйнятність існуючого стану речей і бажання змін - ось що було моїми мотиваторами. Так, якщо в той час (до моменту початку моєї політичної діяльності) мені - енергійній молодій людині, часом доволі складно було протидіяти бюрократичній машині, то що вже говорити про більш вразливих людей (пенсіонери, люди з обмеженими фізичними можливостями, малозабезпечені сім’ї, діти). Я чітко розуміла, що якщо я хочу кращого майбутнього для себе і для своєї країни, то діяти і будувати його потрібно вже сьогодні, і саме нам, бо ніхто інший, окрім нас, цього не зробить. Політика для мене - це лише інструмент. Такі переконання і доля привели мене до лав залізної команди Радикальної партії Олега Ляшка.

 

Чим Ви займаєтесь, крім політичної діяльності?

 

Не дивлячись на те, що політична діяльність забирає більшу частину мого часу, все ж намагаюсь виділити час для саморозвитку та самовдосконалення. Це дозволяє розширити світогляд і поглянути на існуючі проблеми під зовсім іншим кутом. Крім економіки мене цікавить архітектура. Що стосується дозвілля, то захоплююсь мистецтвом та кулінарією.

 

Які соціальні реформи покращили б життя нашого населення?

 

Питання щодо соціальних реформ зараз турбують всіх. Особливо актуальними є пенсійна, медична та земельна реформи. Та насправді не в реформах справа. Реформа не повинна робитися заради реформи. Головною метою її є кінцевий результат, тобто якість тих послуг і ті можливості, які отримають громадяни України. На мою думку, гарним і правильним результатом будь-якої реформи є її дієвість. Коли гарантоване державою право кожного громадянина є беззаперечним і реалізується безбар’єрно. Для прикладу, якщо пенсіонерам, людям з обмеженими фізичними можливостями, учасникам бойових дій передбачена пільга на транспортні послуги то вони повинні її безперешкодно отримати. На разі, обов’язок забезпечення цього права державою перекладено на місцеві органи влади, й на практиці у нас безліч випадків, коли людей, які мають такі пільги, ще й ображають за їхнє право. Чи, скажімо, право на належне медичне забезпечення. Якщо держава взяла на себе зобов’язання надати людині життєво необхідні лікарські препарати, як, скажімо, інсулін, то такий препарат має бути доступний в необхідній кількості, якості та головне - вчасно. Бо від цього залежить вже не здоров’я, а людське життя.

 

Чи важко жінці працювати в політиці?

 

Як би не хотілося це визнавати, але досі у 21 сторіччі існує гендерна нерівність. Тим паче у парламенті. Хоча гендерна нерівність часом має свої прояви, я не вбачаю в цьому проблеми. Справа ж не в тому чоловік ти чи жінка, а в тому, яка ти людина і які твої особисті людські якості, у що ти віриш. Відстоювати власні переконання завжди непросто чи чоловікові чи жінці, особливо в парламенті, де ти захищаєш і несеш відповідальність за інтереси українського народу. Головне в цій справі гартувати силу духу і не зраджувати власним переконанням.

 

Чи займаєтесь благодійністю?

 

До мене як до народного депутата часто звертаюся люди з різними проханнями про різного роду благодійну допомогу. Я використовую всі можливі законні повноваження народного обранця, щоб їм посприяти. Крім того, долучаюся до благодійності як звичайний громадянин. Адже милосердя і співчуття - це ті риси, які роблять нас людьми.

 

Якого гасла щодо розвитку країни Ви дотримуєтеся?

 

Україна економічно сильна і конкурентна держава, де люди мають гідну оплату праці та гідне життя. Я насправді бачу її такою. Можна сидіти, склавши руки та скаржитись як все погано, та думати, що за кордоном краще. А можна тверезо оцінити наявний потенціал і працювати над досягненням бажаної мети.

 

У нас чудова країна, дуже талановиті й креативні люди. І саме люди є одним із тих стратегічних ресурсів, які можуть вивести Україну не тільки до рівня розвитку країн-лідерів Європейського Союзу, а й світу. Зараз дуже багато українців продукують інновації для економік цих країн.


Наразі необхідно створити умови, щоб українці мали змогу працювати на власне благо в Україні. Для цього потрібний чіткий і конкретний план, і команда Радикальної партії на чолі з лідером Олегом Ляшком змогла такий план не тільки запропонувати, а й реалізовувати у відповідних законодавчих ініціативах.

 

Журнал БізнесWOMAN, вип.№12

0
0
0
s2sdefault

Наші партнери та клієнти